مته گردبر آهن چیست ؟

کاربرد مته گردبر آهن

مته گردبر آهن، یا همان مته گردبر کبالت دار، یک ابزار مهم در کارهای مختلف صنعتی و ساخت و سازهای عمومی است. این نوع مته برای سوراخکاری فلزات آهنی با ضخامت و سختی بالا استفاده می‌شود. برای جلوگیری از شکستگی مته در زمان کار با آهن، از مته گردبرهایی با جنس فولاد پرکربن که حاوی کبالت هستند، استفاده می‌شود. مته گردبرآهن از نوع مارپیچ و با نوک تیز زاویه دار جهت سهولت در سوراخ کاری، متنوع و ساخته شده از متریال گوناگون است.

مته گردبر آهن کبالت دار دو نوع مختلف دارد: نوع اول که دارای 5 درصد کبالت و نوع دوم که دارای 8 درصد کبالت است. مته‌های دارای کبالت، در شرایط دما و سرعت بالا، به خوبی عمل می‌کنند.

از این نوع مته در کارهای متعددی استفاده می‌شود، از جمله سوراخکاری سقف و زمین برای نصب تجهیزات تاسیساتی، نصب یراق‌الات، و سوراخکاری دیوارها برای سیم‌کشی در ساختمان‌ها. به عبارت دیگر، مته گرد بر آهن یک ابزار حیاتی در صنعت و ساخت و سازهای مدرن است که در انجام کارهای مختلف به عنوان یک ابزار اساسی به کار می‌رود.

مزایای مته گردبرآهن

مته گردبرآهن به عنوان ابزاری با مقاومت بالا در برابر شکستگی شناخته می‌شوند، بدون نیاز به خنک کاری، سرعت بالا در انجام کار، قابلیت نصب بر روی ماشین‌آلات صنعتی و خانگی، و توانایی برش مواد متنوع اعم از فلزات مثل آهن و فولاد را دارا است.

برای خرید انواع مته گردبر، از فروشگاه مته سرا بازدید نمایید.

مته گردبر آهن چیست ؟

انتخاب مته گردبرآهن مناسب

از موارد مهم برای انتخاب مته گردبرآهن مناسب، باید به قطر و عمق حفره، نوع مواد، سرعت و دقت، نوع تیغه برش، شکل هندسی تیغه، و روکش تیغه اشاره کرد. همچنین برای انتخاب مته مناسب نوع کاربری، نوع ماشین، قیمت و کیفیت، مارک وکشور سازنده، و ایمنی را باید در نظر داشت.

برای خواندن مطالب بیشتر درباره گردبر آهن، کلیک کنید.

اگر می‌خواهید نسخه pdf این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *