دریل مگنت؛ خرید دریل مگنت مناسب و عیب یابی آن

در این مقاله با ما همرا باشید تا به بررسی نحوه عیب یابی دریل مگنتی و همچنین انتخاب دریل مگنت مناسب بپردازیم.

انتخاب دریل مگنت مناسب

افرادی که برای کارگاه یا شغل خود نیاز به خرید یک دستگاه دریل مگنت دارند، قبل از خرید باید به برخی نکات توجه کنند. این نکات به شرح زیر بیان می شود:

  • کاربردی که از دریل مگنت انتظار دارند
  • عملیات سوراخکاری مورد نظر (قطر سوراخ – عمق سوراخ – تعداد سوراخ ها)
  • تعداد دور دستگاه دریل (سرعت سوراخکاری)
  • جنس قطعه ای که برای کار انتخاب می شود
  • فضا و شرایط محیط کارگاه
  • محدودیت های فیزیکی کارگاه
  • هزینه ها و بودجه خرید دریل مگنت

دریل مگنت در ابعاد مختلف با ویژگی های متفاوت در بازار موجود است. بنابراین مطابق با نیاز خود باید مدل دریل را انتخاب نموده و سپس آن را خریداری کنید. شما می‌توانید دریل مگنت مناسب نیاز خود را از فروشگاه آنلاین دریل مگنت رحمانی خریداری نمایید.

دریل مگنت؛ خرید دریل مگنت مناسب و عیب یابی آن

عیب یابی و تعمیر دریل مگنت

هنگام کار با دستگاه دریل مگنت، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. برخی از عیوبی که در حین کار با دریل، عملکرد دستگاه را مختل می کند عبارتست از: عدم ثابت ماندن پایه مغناطیسی دستگاه، خروج مته از محل مورد نظر، فشار بیش از حد به دریل، شکستن و فرسایش زیاد مته گردبر. در ادامه سعی می کنیم برای هر یک از مشکلات به وجود آمده، راه حلی ارائه دهیم.

اگر پایه مغناطیسی دریل مگنت در جای خود ثابت نمی شود، علت آن است که قطعه ای که در حال کارکردن با آن هستید، بیش از حد باریک است؛ در نتیجه دریل نمی تواند بر روی آن ثابت شود. برای حل این مشکل می توانید از یک قطعه فلز برای محکم کردن پایه مگنت استفاده کنید.

اگر براده های آهن در زیر مگنت تجمع پیدا کرده باشد و یا سطح مگنت با سطح کار به خوبی تماس نداشته باشد، سبب می شود پایه دریل مگنت نتواند درجای خود ثابت قرار بگیرد؛ برای رفع این عیب، حتماً سطح را قبل از شروع به کار تمیز نمایید.

چنانچه در حین عملیات دریل، مته از جای خود خارج شود، علت مربوط به عدم صاف بودن سر مته، زیاد بودن فشار برش، و یا فرسوده بودن میله بوش است. برای رفع این عیب، مته گردبر را باید تعویض کنید، و یا باید یک شیار روی قطعه علامت بزنید و از آن به عنوان یک تثبیت کننده استفاده کنید.

در صورتیکه گردبر بیش از حد بشکند یا فرسایش پیدا کند، یک عیب برای دریل مگنت محسوب می شود و حتماً باید برای رفع آن اقدام کرد.

اگر براده فلز در زیر گردبر جمع شود، یا از جای خود خارج شود، یا بشکند، و یا از روغن های روان کننده نامناسب برای دریل استفاده شود، سبب می شود گردبر بشکند یا تحلیل رود. در چنین حالتی برای تعمیر دریل مگنت، بخش های مختلف دستگاه را دوباره بررسی کنید و قسمت هایی را که نیاز به محکم شدن دارند، دوباره سفت کنید. گردبر باید همواره دندانه های تیز داشته باشد؛ در غیر این صورت یا آن را تیز کنید و یا با یک گردبر نو جایگزین نمائید. همواره از روان کننده های مجاز برای دریل استفاده کنید.

 

 

با نحوه کار با دریل مگنتی آشنا شوید!

اگر می‌خواهید نسخه PDF این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *