انواع گردبر دریل مگنت

مقدمه

گردبر دریل مگنت یک ابزار بسیار مفید برای سوراخ کاری در فولاد است. این ابزار، با استفاده از یک تیغه برش حلقوی، به صورت دقیق و بدون نیاز به پیش‌سوراخ کاری، سوراخ های یکدست و دقیقی را در فلزات ایجاد می‌کند. تیغه برش حلقوی این ابزار، به وسیله مغناطیس قوی، به فلز متصل می‌شود و در حین چرخش، از بیرون لبه‌های برش تراشه‌هایی تولید می‌کند. این ابزار به دلیل نیروی برش بالا و مدت زمان کمتری که برای سوراخ کاری نیاز دارد، برای کاربردهای صنعتی بسیار مناسب است. همچنین، برای سوراخ کاری سطوح فلزی با ضریب خطای کمتر، گردبر دریل مگنت یک انتخاب عالی است.

 

انواع گرد بر دریل مگنت

مته گردبر دریل مگنت یک ابزار حیاتی برای حفاری در سطوح فلزی است. این نوع ابزار دارای انواع مختلفی است که بر اساس نوع مواد ساخته شده و همچنین سختی فلز، انتخاب می‌شود. مته گردبر الماسه TCT با سر الماسی برای حفاری در سطوح فلزی با سختی بالا استفاده می‌شود. این نوع مته گردبر دارای عمر طولانی و قابلیت حفاری در سطوح سخت است. مته گردبر الماس HSS نیز برای حفاری در فلزات نرمتر استفاده می‌شود و دارای قدرت برش بالایی است. همچنین، مته گردبر کبالت برای حفاری در فلزات سخت و مقاوم استفاده می‌شود و دارای عمر طولانی و کارایی بالاست. انتخاب مدل مناسب مته گردبر دریل مگنت بستگی به نوع کار و سختی سطح فلز دارد.

گرد برد دستی نیز یکی دیگر از انواع گرد بر دریل مگنت است. گردبر دستی یک ابزار مفید است که به وسیله آن می‌توان سوراخ‌هایی به سایز 16 یا 18 میلیمتر بر روی لوله‌ها ایجاد کرد. این ابزار برای سوراخ کردن لوله‌های پلی اتیلن از سایز 40 الی 110 میلیمتر کاربرد دارد. این ابزار از جنس فولادی ساخته شده است که به همین دلیل مقاومت و استحکام بالایی دارد. همچنین، اگر در محل نصب امکان استفاده از دریل و مته دریلی وجود ندارد، گردبر دستی بهترین جایگزین است و می‌تواند کارایی بالایی داشته باشد.

 

انواع گردبر دریل مگنت

 

مته گردبر الماسه را بهتر بشناسید!

اگر می‌خواهید نسخه PDF این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *